GALERIA

Galeria Bieszczadzka to galeria sztuki, położona w miejscowości Zagórz. Sercem napędzającym jej krwioobieg, jest stowarzyszenie Bieszczadzka Grupa Twórców Kultury (BGTK) złożone z artystów i pasjonatów twórczego życia. To miejsce z bogatą historią, której pierwsze karty napisane zostały przez najbardziej znane postacie bieszczadzkiej kultury, takie jak Zdzisław Pękalski, Leon Chrapko Andrzej Wasilewski “Połonina” czy wieloletni opiekun galerii. Jan Ligaj.

To w końcu miejsce gdzie zadomowiła się świeża krew niosąca ze sobą pasję zarażającą coraz większe grono twórczych krwinek.

Jako stowarzyszenie skupiamy się przede wszystkim na promocji ciekawej twórczości lokalnych artystów. Staramy się też zarażać innych naszymi działaniami, motywując to tworzenia własnych inicjatyw, pomysłów i odpowiedzi na to jak zmieniać swiat by stawał się on coraz ciekawszy.
Jako galeria.. Przede wszystkim gościmy i nikomu nie zamykamy drzwi przed nosem. Tak “gościmy” to dobre słowo, bo każdy kto do nas zawita znajdzie tu miejsce dla siebie , czy to w słowie, czy w piśmie czy w obrazie.